Skip to main content

Vrienden Tent of Nations 2025

“Hoop levend houden in hopeloosheid”. Wijzend op de 300 mensen in de zaal, zegt Daoud: “ Jullie zijn onze hoop.“
In Driebergen waren we op zaterdag 8 februari jl. bijeen als Vrienden van de Tent of Nations, om Daoud Nassar, de Christen-Palestijnse boer en vredesactivist, zijn vrouw Jihan en dochter Nadine te ontmoeten en vooral te horen hoe het nu met de Tent of Nations gaat.

Ze konden zelf vertellen over de vele, vele moeilijkheden die ze sinds 7 oktober 2023 extra ondervinden, levend op de bezette Westelijke Jordaanoever, omringd door Joodse nederzettingen, dicht bij Bethlehem.
Dat er steeds weer westerse vrijwilligers zijn, die een paar weken helpen, maakt dat de familie zich wat veiliger voelt. Maar juist deze week terwijl Daoud, Jihan en Nadine in Nederland zijn, gebeurde er weer iets onheilspellends. Een vrijwilliger schrijft op 6 februari:
“ Rond koffietijd werden we opgeschrikt door het zware motorgeluid van een vrachtwagen. Wat al zo lang werd gevreesd, gebeurt: er worden containers en bouwketen gebracht, aan de rand van het land. Is dit het begin van een nieuwe nederzetting, is dit het dreigende einde van de boerderij en het vredesproject ….?”
Dit is geen goed teken, want vaak zijn het jonge radicale kolonisten, ervan overtuigd dat het hele land door God aan het Joodse volk is beloofd en dat niet Joden van het land verdreven moeten worden.

Daoud vertelt dat ze nu bedreigd worden in hun bestaan en met hen veel andere Palestijnse boeren. Er zijn nu bijna 900 checkpoints, hekken en muren op de Westbank en reizen van het ene Palestijnse dorp naar het andere is bijna onmogelijk.
Hij vindt het erg moeilijk dat de kerken zwijgen, zich niet duidelijk uitspreken tegen het onrecht. En “Waarom zwijgt de internationale gemeenschap ….” Vraagt hij zich af. Daarom een oproep aan ons: blijf niet stil, blijf je uitspreken, en Kom en Zie.

Diny Landeweerd